Licí pryskyřice s metalickým práškem

zpet-dorubriky-pryskyricePro vyhotovení obrazu jsme zvolili licí pryskyřici a metalický prášek

pigment-do-epoxidove-pryskyrice-pourart (7)

Nejprve jsme usadili podklad, který slouží jako plátno obrazu, do vodovážného stavu, aby se udrželo co největší množství licí pryskyřice na ploše.

Pro výrobu jsme zvolil licí pryskyřici SPEED 5-12. Rychleji vytvrzuje (do 12 hodin) a je vhodná pro odlévání menší výšky odlitého materiálu. Z metalických prášků jsme volil barevnou sadu podobných odstínů.

Připravili jsme si odhadované množství licí pryskyřice SPEED 5-12 v poměru daném návodem. Pro přesné odvážení jsme použili malou kapesní digitální váhu a oba díly jsme pečlivě promíchali.

Část licí pryskyřice jsme oddělili pro vyhotovení podkladu. Povrch „plátna“ jsme opatřili souvislou vrstvou licí pryskyřice obarvenou bílým pigmentem. Další části licí pryskyřice jsme promíchali s metalickým pigmentem, aby bylo vše po ruce. A pak už mohlo začít samotné tvoření.

Jednotlivé díly epoxidové pryskyřice nasycené různými barvami metalického prášku jsme začali postupně odlévat na „plátno“. V průběhu práce jsme občas nad licí pryskyřicí „zakroužili“ plynovým hořákem, abychom zbavili pryskyřici bublinek.

Tým PourArt

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení