Přírodní olej 0,75 l

Kód: PNZ-338
Značka: PNZ
510 Kč / ks 421 Kč bez DPH
Objednáno
Položka byla vyprodána…

olej na nábytek z pryskyřice

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výroba nábytku z pryskyřice často kombinuje dřevo a licí pryskyřici. Epoxidová licí pryskyřice na dřevo přechází v různých plochách  od dřeva na pryskyřici a dřevěné plochy je třeba ošetřit. Stůl s pryskyřicí vyžaduje ty nejkvalitnější materiály, často jde při výrobě o větší investice  do dřeva samotného, a závěrečným ošetřením kvalitními vosky je na místě. Značka PNZ se o tuto kvalitu postará. PNZ olej je vyroben na bázi přírodních olejů, dodává povrchu brilantní vzhled a zdůrazňuje kresbu dřeva. Velmi dobře proniká do povrchu, chrání a ošetřuje.
 
Objem: 750 ml
 
Charakteristika:
PNZ HOLZ-ÖL je vyroben na bázi přírodních olejů, nátěr je prodyšný, reguluje vlhkost, je silně vodoodpudivý, dodává povrchu brilantní vzhled a zdůrazňuje kresbu dřeva. Velmi dobře proniká do povrchu, chrání a ošetřuje.

Použití:
pro všechny namáhané plochy – dřevěné podlahy, parkety, desky, schody, pracovní desky, police, parapety, překližku a ostatní dřevěné předměty. Je vhodný pro staré i nové, měkké i tvrdé dřevo. Dodává se i bílý.

Zpracování:
Zpracovává se buď ručně nebo strojem. Vlhkost dřeva max. 15%, plocha musí být zbroušená, čistá a bez mastnot. Nanáší se štětcem nebo válečkem v dostatečném množství tak, aby plocha byla dokonale nasycena. Vzniklá suchá místa je třeba znovu přetřít. Celý postup se opakuje, až je plocha plně nasycena a leskne se olejem. Při práci je možno po ploše chodit v čistých botách. Po cca 45-55 min. se přebytečný olej z plochy stáhne a setře. Současně se zbytky oleje na podlaze vmasírují do dřeva buď ručně nebo strojem. Na ploše nesmí zůstat žádný olej. Po cca 24 hod. se plocha přeleští, čímž se zvýší její odolnost. Po dobu 24 hod. je možno na plochu vstupovat pouze v ponožkách. Po dobu vytvrzování (cca 7-10 dní) povrch nezatěžovat a neošetřovat vodou. Čím déle se plocha v prvních dnech šetří, tím delší je i její životnost. Podlahu nezakrývat fóliemi, ale vlnitou lepenkou vlnkami dolů. Čistit vysavačem nebo zametáním. Při silnějším znečištění použít PNZ HOLZBODENSEIFE. Příležitostně je možno povrch ošetřit přípravkem PNZ-PFLEGEEMULSION, případně použít PNZ-PFLEGEÖL.

Spotřeba: 1 litr na cca 8-10 m2, u špalíkové dlažby až 3x více.

Skladování: v chladu, dobře uzavřené, chránit před mrazem.

Čištění: přípravkem PNZ-SPEZIALVERDÜNNUNG nebo PNZ-HOLZBODENSEIFE.

Upozornění:
Použité hadry uchovávat v uzavřených nádobách nebo namočit do vody (nebezpečí samovznícení). Při použití více balení různých šarží smíchat náplně ve větší nádobě.

Složení:
lněná fermež, ořechový, slunečnicový, makový, bodlákový, řepkový a dřevný olej. UBA 260100005.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vosky a oleje
Hmotnost: 0.75 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

pnzFirma PNZ je tradiční německý výrobce nátěrových hmot na dřevo. Výroba a sídlo firmy se nachází v lázeňském městečku Kipfenberg v Bavorsku.
Název firmy PNZ ve volném překladu znamená Přírodní, Nezávadné, Zaměřené na budoucnost. Oleje, vosky, lazury, louhy, mořidla a další výrobky jsou vyráběny z přírodních olejů, vosků, pigmentů a dalších surovin bez použití škodlivých chemických sloučenin.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.