Vosk na dřevo W 0,25 l, bezbarvý

Kód: PNZ-140
Značka: PNZ
347 Kč / ks 287 Kč bez DPH
Objednáno
Položka byla vyprodána…

vosk na nábytek z pryskyřice

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výroba nábytku z pryskyřice často kombinuje dřevo a licí pryskyřici. Epoxidová licí pryskyřice na dřevo přechází v různých plochách  od dřeva na pryskyřici a dřevěné plochy je třeba ošetřit. Stůl s pryskyřicí vyžaduje ty nejkvalitnější materiály, často jde při výrobě o větší investice  do dřeva samotného, a závěrečným ošetřením kvalitními vosky je na místě. Značka PNZ se o tuto kvalitu postará. PNZ vosk je vyroben na bázi přírodních olejů, dodává povrchu brilantní vzhled a zdůrazňuje kresbu dřeva. Velmi dobře proniká do povrchu, chrání a ošetřuje.
 
Objem: 250 ml, bezbarvý
 
Charakteristika:
PNZ Vosk na dřevo W je silně vodoodpudivý, prodyšný a paropropustný. Použitím kvalitních pigmentů chrání barevný vosk dřevo před zešednutím. Barevný vosk, vytváří mastný nátěr, odolný proti povětrnostním podmínkám a vodě. Neškodí životnímu prostředí, vyniká velkou životností. PNZ Vosk na dřevo W je velmi vhodný k ošetření silně zvětralých dřevěných ploch. Bezbarvý vosk se ve venkovním prostředí používá především k ošetření tlakově impregnovaného dřeva (zahradní nábytek, hračky.). PNZ Vosk na dřevo W odpuzuje víno, pivo, ovocné šťávy a vodu.

Použití:
K ochraně a zušlechtění domácích i exotických dřevin, ve vnitřním i venkovním prostředí. Obklady, okna, parapety, pergoly, zahradní domky a nábytek, garážová vrata, dílny, balkóny, ploty apod. PNZ Vosk na dřevo W je vhodný i pro vlhké prostředí jako jsou koupelny, kuchyně a rovněž pro silně namáhané plochy jako dveře či nábytek. Ve světlých nátěrech se může projevit barevné prorážení dřeva (obzvláště u dubu i u tlakově impregnovaného dřeva). Toto prorážení je možno odstranit aplikováním PNZ Izolačního základu. K ochraně proti modrání a hnilobě doporučujeme preventivní nátěr PNZ Impregnační základ.

Zpracování:
Olejové a všechny ostatní staré nátěry, uzavírající póry dokonale odstraňte. Podklad musí být pevný, savý, čistý a zbavený prachu. Staré prodyšné nátěry je třeba vyčistit, event. obrousit. PNZ Vosk na dřevo W se nanáší ze všech stran štětcem, stříkáním nebo potíráním. Po cca 10-15 min. se nátěr důkladně rozetře téměř suchým štětcem. Druhý, příp. třetí nátěr se provádí stejným způsobem po min. 12 hodinách. Ve vlhkém prostředí se doporučuje provést nátěr ze všech stran. Pracovní teplota min. 8°C, vlhkost dřeva max. 18%.

Spotřeba: 1 litr na cca 15 m2 v závislosti na druhu dřeva a opracování svrchní plochy.

Skladování: dobře uzavřené v chladu, chránit před mrazem.

Čištění: znečištěné pomůcky umyjte v mýdlové vodě.

Upozornění: při použití více balení různých šarží je třeba obsah smíchat ve větší nádobě. Všechny barvy jsou vzájemně mísitelné.

Složení:
Vosková disperze, zušlechtěné přírodní oleje, bezolovnatá sušidla. Po zaschnutí je bez zápachu, neobsahuje jedovaté látky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vosky a oleje
Hmotnost: 0.25 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

pnzFirma PNZ je tradiční německý výrobce nátěrových hmot na dřevo. Výroba a sídlo firmy se nachází v lázeňském městečku Kipfenberg v Bavorsku.
Název firmy PNZ ve volném překladu znamená Přírodní, Nezávadné, Zaměřené na budoucnost. Oleje, vosky, lazury, louhy, mořidla a další výrobky jsou vyráběny z přírodních olejů, vosků, pigmentů a dalších surovin bez použití škodlivých chemických sloučenin.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.