Tvrdovoskový olej PNZ na dřevo polomat, bezbarvý 0,25l

Kód: PNZ-POLOMAT-250
427 Kč / ks 353 Kč bez DPH
Objednáno
Položka byla vyprodána…

tvrdovoskový olej na nábytek z pryskyřice

Detailní informace

Detailní popis produktu

en-71-3Výroba nábytku z pryskyřice často kombinuje dřevo a licí pryskyřici. Epoxidová licí pryskyřice na dřevo přechází v různých plochách  od dřeva na pryskyřici a dřevěné plochy je třeba ošetřit. Stůl s pryskyřicí vyžaduje ty nejkvalitnější materiály, často jde při výrobě o větší investice  do dřeva samotného, a závěrečným ošetřením kvalitními tvrdovosky je na místě. Značka PNZ se o tuto kvalitu postará. PNZ tvrdovosk je vyroben na bázi přírodních olejů, dodává povrchu brilantní vzhled a zdůrazňuje kresbu dřeva. Velmi dobře proniká do povrchu, chrání a ošetřuje.
 
Objem: 250ml
Odstín: bezbarvý, polomat
 
Charakteristika:
PNZ tvrdovoskový olej na dřevo je silně vodoodpudivý, prodyšný a paropropustný. Použitím kvalitních pigmentů chrání barevný vosk dřevo před zešednutím. Neškodí životnímu prostředí, vyniká velkou životností. Skládá se z isoalifáty, přírodní rostlinné oleje a vosky - slunečnicový a řepkový olej z kontrolovaných domácích sklizní, bodlákový a sójový olej, šelakový vosk, candelilla vosk, carnauba vosk, mikro vosk a bezolovnatá sušidla.

Zpracování:
Vlhkost dřeva max. 15%. Plocha musí být čistá, bez mastnot, přebroušená.
 
Ruční zpracování:

První nátěr naneste štětcem, válečkem nebo špachtlí v tenké vrstvě. Po cca 10 min.zbytky setřete tak, aby měl povrch suchý vzhled. Povrch je možno "promasírovat" padem. Nechte zaschnout 8-10 hod. (přes noc) při dostatečném větrání. Druhý nátěr proveďte stejným způsobem, na povrchu nesmí zůstat žádné zbytky. Při použití bílého oleje doporučujeme proti otírání pigmentu provést ještě třetí nátěr bezbarvým olejem. Po dokonalém zaschnutí (cca 24 hod.) je možno plochu přeleštit bílým padem nebo velmi jemným brusným kotoučem.

Strojní zpracování:

Malé množství PNZ Tvrdovoskový olej naneste v bodech na plochu a dokonale vetřete kartáčovým nebo jednokotoučovým strojem tak, aby měl povrch suchý vzhled. Po 8-10 hod. postup opakujte. Povrch je pochozí po 12 hodinách. Dřevěné desky a korek mohou být takto ošetřeny i před pokládkou. Absolutní doba vytvrzení je 8-10 dní. Před uplynutím této doby nepokládejte na plochu žádné koberce. Pracovní teplota min. 8°C

Spotřeba:

Podle typu povrchu a druhu dřeva cca 1 litr na 20 m2 a více. U silně savého dřeva, např. buku apod. doporučujeme provést 3 nátěry shora popsaným způsobem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vosky a oleje
Hmotnost: 0.8 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

pnzFirma PNZ je tradiční německý výrobce nátěrových hmot na dřevo. Výroba a sídlo firmy se nachází v lázeňském městečku Kipfenberg v Bavorsku.
Název firmy PNZ ve volném překladu znamená Přírodní, Nezávadné, Zaměřené na budoucnost. Oleje, vosky, lazury, louhy, mořidla a další výrobky jsou vyráběny z přírodních olejů, vosků, pigmentů a dalších surovin bez použití škodlivých chemických sloučenin.