Dekorace z pryskyřice a vhodný typ pryskyřice

zpet-dorubriky-pryskyriceJaký typ pryskyřice vybrat pro výrobu dekorace z pryskyřice?

Zásady pro výběr vhodné epoxidové pryskyřice pro dekorace platí i pro volbu vhodného typu na další výrobky například šperky z pryskyřice nebo stůl z pryskyřice. U licí epoxidové pryskyřice rozlišujeme několik základních vlastností, které nám napoví a budou vodítkem pro správný výběr pryskyřice na dekorace, pryskyřice na šperky, pryskyřice na stůl, pryskyřice na obrazy nebo povrchy nábytku.

1. Vztah mezi dobou vytvrzení a odlévanou výškou výrobku z pryskyřice

Obecně platí, že čím je delší doba vytvrzení tím vyšší vrstvu pryskyřice můžeme odlévat. Například typ LADA 300-120 je určená pro výšku vrstvy 300 mm a vytvrzuje 120 hodin.

2. Vztah mezi dobou vytvrzení a najednou smíchaného množství pryskyřice

Toto pravidlo je stejné jako pro dobu vytvrzení a odlévanou výškou. Většinu našich typů pryskyřice PourArt lze smíchat 1 litr najednou. Pro srovnání, zmíněná křišťálová pryskyřice LADA 300-120 může být smíchána najednou v množství 50 litrů.

Pro menší dekorace menšího objemu a výšky do 5 mm můžeme volit naší nejprodávanější licí pryskyřici SPEED 5-12. NA většinu větších dekorací je vhodný typ KLARA 20-48 a na větší práce, například vázy, mísy nebo pyramidy a koule je vhodný typ Alto 45-72.

Přehled a naše doporučení rozdělení vhodného typu pryskyřice podle výrobků najdete v kategorii Rozdělení pryskyřice podle použití