Hodiny z pryskyřice s alkoholovými inkosuty

dekorace-z-pryskyrice-11zpet-dorubriky-pryskyricePodíváme se na využití efektových pigmentů - konkrétně alkoholových inkoustů při výrobě dekorace z pryskyřice. Výrobky z pryskyřice mají svou velikou oblibu, obzvlášť dekorace z pryskyřice, které nejen poslouží, ale budou i originálem.

 

 

Budeme potřebovat:

- výpalek z překližky, polotovar hodiny

- pryskyřici SPEED 5-12

- bílou barvu PourArt, koncentrát

- alkoholové inkousty - pigmenty do pryskyřice, ty jsou základem pro tento výrobek z pryskyřice

Postup:

1. Základní dřevěný polotovar zalijeme vrstvou pryskyřice SPEED 5-12 sytě probarvenou bílou barvou PourArt koncentrát. Odlévání pryskyřice je možné provést přímo na nezpenetrovaný povrch polotovaru.

2. Po zaschnutí nakapeme postupně alkoholový inkoust ve vybraných barvách. V tomto případě byla použita tyrkysově zelená, hnědá a zlatá.

3. Postupně pomocí horkovzdušné pistole opatrně vytváříme na podkladu různé obrazce dokud nejsme s výsledkem spokojeni. V případě potřeby barvy naředíme alkoholem.

4. Po úplném zaschnutí si namícháme pryskyřici PourArt SPEED 5-12 a povrch hodin zalejeme finální krycí vrstvou. Tato práce s pryskyřicí je už snadná. Lití pryskyřice na povrch alkoholových inkoustů patří do základních zkušeností jak pracovat s pryskyřicí.

5. Přibližně po 12 hodinách je pryskyřice vytvrzená a můžeme namontovat hodinový strojek. Dřevěný okraj hodin ošetříme například zlatou barvou nebo můžeme nechat přirozeně.