Typy epoxidové pryskyřice a jejich použití

zpet-2023Přehled vhodných typů epoxidové pryskyřice pro konkrétní oblast výrobků 

Časté dotazy našich zákazníků jsou na doporučení typu licí pryskyřice PourArt pro konkrétní výrobek. 

podle-pouziti-23

Důležitá doporučení

odrazka3 Doba zpracování pryskyřice Je čas po který můžeme s pryskyřicí pracovat, než začne houstnout. Dobu zpracování pryskyřice lze "vyšetřit" nejprve probarvením složky A a po té přidáním složky B (tvrdidla).

odrazka3 Doba vytvrzení pryskyřice Je čas, který pryskyřice potřebuje do jejího vytvrzení. Licí pryskyřici můžete zvolit podle délky její doby vytvrzení, pokud potřebujete do ještě tekuté pryskyřice zasahovat , například vkládání dekorací do pryskyřice.

odrazka3 Najednou smíchaný objem Je množství obou složek ( A+B), které bychom neměli překročit. Překročení najednou smíchaného objemu obou složek může vést k velmi rychlému vytvrzení (exotermická reakce).

odrazka3 Čirá pryskyřice Taková pryskyřice je dokonale průhledná, může však mít lehce žlutavý nádech. V malých vrstvách a objemech není tento nádech viditelný (malé výrobky, například lůžka nebo nízké formy).

odrazka3 Křišťálová pryskyřice Je dokonale průhledná a bezbarvá i ve větších nebo velkých objemech. POZNÁMKA: Pokud je pryskyřice sytěji barvena nebo sycena prášky, postačuje čirá pryskyřice.

odrazka3 Výška odlité vrstvy Je údaj jak vysokou vrstvu můžeme z daného typu pryskyřice odlít. Odlití vyšší vrstvy lze docílit postupným odléváním jednotlivých vrstev po částečném nebo úplného vytvrzení předchozí vrstvy. 

odrazka3 Metalické prášky Metalické prášky urychlují proces zpracování a vytvrzení. Dobu zpracování a vytvrzení zkracují.


zpet-2023Tým PourArt