Dekorace z pryskyřice jako dárek

zpet-dorubriky-pryskyriceDárek z lásky - dekorace z pryskyřice jako dárek

Pan Roman K. nám zaslal svůj výrobek z epoxidové pryskyřice STANDARD 15-24. Protože ho práce s pryskyřicí baví, rozhodl se vyrobit dekoraci z pryskyřice, jako dárek pro svou přítelkyni. Děkujeme za jeho foto z práce s pryskyřicí a jeho komentář:

Dobrý den, posílám pár fotek z výroby dárku z pryskyřice pro přítelkyni. Mezi fotkami najdete i některé pokusné odlitky pryskyrice fotky, které nevyšly a dají se použít jako demonstrace toho jak se to nemá dělat. (smajlík) 

Zákazníkům bych asi poradil, aby si před zalitím předmětu, kvůli kterému licí pryskyřici kupují, vyzkoušeli nějaké menší odlitky, aby se s tímto materiálem licí pryskyřice PourArt seznámili.

Dále bych konkrétně u čiré pryskyřice STANDARD 15-24 upozornil na citlivost tloušťky vrstvy. V menším množství je 2 mm taková mez, kdy lze ještě licí pryskyřici dobře zpracovat. Při překročení většího objemu a tloušťky odlévané vrstvy může dojít k přehřátí a varu epoxidové pryskyřice STANDARD 15-24.

Nakonec bych rád vyzdvihl možnost leštění povrchu pryskyřice, kterým dle mého lze dosáhnout nejlepší povrchové úpravy. V mém případě jsem použil brusné papíry ve spektru zrnitosti 120 - 2500. Poté leštící.

Já byl s produktem licí pryskyřice PourArt STANDARD 15-24 velice spokojený a někdy v budoucnu bych si jistě ještě rád vyrobil něco většího. Zdraví Roman K.

Tým PouArt