Vážení zákazníci, z důvody čerpání dovolené dojde k prodloužení dodací doby Vašich zásilek. Plný provoz od 26.7.2024. Děkujeme za pochopení.

Písmena z pryskyřice

zpet-do-rubriky-22-1Jak vyrobit písmena z pryskyřice?

Písmena z pryskyřice se stala v tvoření z pryskyřice velmi populární a do do jejich výroby de může pustit opravdu každý, protože silikonové formy na odlévání pryskyřice s písmeny a čísly vám dají přesný tvar. Správně připravenou pryskyřicí budete zalévat silikonovou formu. Podle chuti,  nálady a vaší tvořivosti přidáte dekorační materiály a pak se už jen můžete těšit, až budete moci hotové písmeno z formy vyloupnout.     

Co budeme potřebovat?

speed-plus- pryskyřici na menší dekorace, doporučujeme SPEED PLUS 15-12-150

- silikonovou formu na písmena

- přesnou digitální váhu

- kelímky a míchátka

- pinzety nebo špejle pro aranžování dekorací

- dekorační materiály do pryskyřice, případně barvy

Inspirace

dekoracni-material-do-pryskyrice-mix-1Písmena z pryskyřice ponecháváme obvykle průhledná a přidáváme dekorační materiály. Z celé řady zmíníme glitry, sušené květiny, mušličky, kamínky, dekorační plátky nebo jemné kovové fólie. Seznam nápadů na jejich kombinaci nekončí ... Samozřejmě můžeme použít barvy do pryskyřice, které ponechávají licí pryskyřici průhlednou a i takto probarvenou pryskyřici dále doplňujeme dalšími dekoracemi.     

Silikonové formy na písmena z pryskyřice

pisJak jsme již řekli, základem pro výrobu je silikonová forma - silikonové formy na epoxid. I těch se nabízí poměrně velké množství v různém provedení. Silikonová forma na písmena může obsahovat menší či větší tvary písmen, hotové písmeno bude celé nebo s již připraveným otvorem pro kroužek na klíče.

Využití písmene z pryskyřice

Větší písmena z pryskyřice mohou zaujmout místo na jídelním stole jako doplněk prostírání a menší písmena bez zavěšení najdou své místo na ledničce jako magnetka. Velmi hezkým výrobkem je přívěsek z pryskyřice doplněný například třásněmi. Monogram z pryskyřice rozzáří vstupní dveře do dětského pokoje a ten kdo se pustí do velkých písmen může vyrobit lampu z pryskyřice podsvícenou LED světýlky.

Doporučení pro práci

navod-na- sperky-z- pryskyrice (2)Pracovní místo je vhodné překrýt igelitem nebo použít pracovní silikonovou podložku. Připravte si vše k ruce - na jednu stranu si připravte dekorační materiály a barvy, na druhé straně mějte vymezený prostor pro přípravu pryskyřice s kelímky a míchátky. Připravenou pryskyřici (jak pracovat s epoxidovou pryskyřicí najdete v BLOGU) nalijeme do silikonové formy tak, aby nám zůstalo místo na doplnění dekorací nebo obráceně, do písmene naaranžujeme dekorační materiály, které následně pryskyřicí zalijeme. Pro vaši práci si připravte raději menší množství pryskyřice. Každá pryskyřice má svou dobu zpracování (ta bývá 20-40 minut) a po jejím uplynutí by měla již být na svém místě ve formě bez dalších zásahů. Pracovní místo zvolte tak, abyste mohli silikonovou formu nechat v klidu do úplného vytvrzení pryskyřice (12-24 hodin). Po skončení práce se snažte, aby váš výrobek z pryskyřice vytvrzoval pokud možno ve stejné teplotě bez výrazných výkyvů teploty.

Bezpečnost

Při samotné práci dobře větrejte. Vždy dodržujte bezpečnostní pokyny. Používejte rukavice a ochranné brýle. Nevytvrzenou pryskyřici odstraníte technickým lihem (denaturovaný líh).