Licí pryskyřice s metalickým práškem

Pro vyhotovení obrazu jsme zvolili licí pryskyřici a metalický prášek

pigment-do-epoxidove-pryskyrice-pourart (7)

zpet-do-rubriky-22-1Nejprve jsme usadili podklad, který slouží jako plátno obrazu, do vodovážného stavu, aby se udrželo co největší množství licí pryskyřice na ploše.

Pro výrobu jsme zvolil licí pryskyřici SPEED 5-12. Rychleji vytvrzuje (do 12 hodin) a je vhodná pro odlévání menší výšky odlitého materiálu. Z metalických prášků jsme volil barevnou sadu podobných odstínů.

Připravili jsme si odhadované množství licí pryskyřice SPEED 5-12 v poměru daném návodem. Pro přesné odvážení jsme použili malou kapesní digitální váhu a oba díly jsme pečlivě promíchali.

Část licí pryskyřice jsme oddělili pro vyhotovení podkladu. Povrch „plátna“ jsme opatřili souvislou vrstvou licí pryskyřice obarvenou bílým pigmentem. Další části licí pryskyřice jsme promíchali s metalickým pigmentem, aby bylo vše po ruce. A pak už mohlo začít samotné tvoření.

Jednotlivé díly epoxidové pryskyřice nasycené různými barvami metalického prášku jsme začali postupně odlévat na „plátno“. V průběhu práce jsme občas nad licí pryskyřicí „zakroužili“ plynovým hořákem, abychom zbavili pryskyřici bublinek.

Tým PourArt