Epoxidová pryskyřice s pigmenty do pryskyřice

Jak správně použít pigment do pryskyřice?

Zalévací pryskyřice s pigmenty pryskyřice s metalickým efektem

Licí pryskyřice na nábytek

zpet-do-rubriky-22-1Pro úpravu horní desky konferenčního stolku jsme se rozhodli využít odlévací pryskyřice.  Tato tekutá pryskyřice má výborné vlastnosti, jako je tvrdost a vysoký lesk, tedy vhodné vlastnosti pro využití licí pryskyřice k zhotovení finálního povrchu jídelních stolů nebo konferenčních stolků.  
 
Jak postupovat při odlévání pryskyřice s metalickými prášky

Dvousložková epoxidová pryskyřice
Po pečlivém vyčištění plochy konferenčního stolku jsme připravili epoxidovou pryskyřici smícháním hlavní složky pryskyřice a tvrdidla v uvedeném poměru.  Epoxidová pryskyřice je z počátku smísení s tvrdidlem lehce mléčně zakalená. Když je odlévací pryskyřice dobře promíchaná, zákal se ztratí a je vidět pouze čirá pryskyřice. 

epoxidova-pryskyrice (14)

Pigment pro licí pryskyřice
Do pryskyřice na odlévání jsme přidali pigment pro licí pryskyřice ve třech odstínech. Pigmenty do pryskyřice se vyrábí v poměrně široké škále, aby bylo možné je vhodně kombinovat pro dosažení požadovaného efektu a odstínu. Pigment do epoxidové pryskyřice jsme přidávali postupně tak, aby  čirá licí pryskyřice nebyla již „průhledná“. Epoxidová pryskyřice na dřevo by měla být naplněna pigmenty pryskyřice natolik, aby zcela zakryla dřevo samotné. 

Pryskyřice a čas vytvrzení
Epoxidová pryskyřice je zpracovatelná do 30-40 minut. Epoxidová licí pryskyřice dosáhne své tvrdosti po 24 hodinách, ale úplné „zralosti“ dosáhne čirá pryskyřice po 21 dnech. 

Kvalita epoxidové pryskyřice
Námi dodávaná pryskyřice má výborné optické vlastnosti a lze ji označit, jako křišťálová pryskyřice. Pigment pryskyřice v podobě metalického prášku vytvoří úžasné barevné vzorce a abstrakce. Pryskyřice na dřevo, epoxidová pryskyřice čirá se stává vhodným materiálem na zalévání stolů, dřeva, výrobu šperků a různých dekorací. Licí epoxidová pryskyřice najde zcela jistě i další využití v rukách výtvarníků, domácích kutilů a výrobců nábytku a šperků. 

Tým PourArt