Svítící prášek bílý - modrá záře Sky Blue OSB237 10g

Kód: 96512490
71 Kč / ks 59 Kč bez DPH
Skladem (>10 ks)
Můžeme doručit do:
17.7.2024

svítící prášky

Detailní informace

Detailní popis produktu

Fotoluminiscenční pigment - Svítící prášek

Technická specifikace
Materiál: svítící prášek, fotoluminiscenční pigment
Barva: Bílý - modrozelená záře, Sky Blue
Velikost částic: 15 až 45 µm
Doba svícení: 360 - 720 minut
Životnost: 15 - 20 let
Obsah balení / plastová dóza: 10g

Jak svítící prášek funguje?
Fotoluminiscenční barvivo je vyráběno aktivací hlinitanu alkalických zemin vzácnými prvky. Tímto způsobem vyrobené barvivo je schopno opakovaně absorbovat světelnou energii, následně ji uchovat a v podobě světelného záření nepřetržitě vyzařovat až po dobu 12 hodin (doba svícení). Svítící prášek pak ve tmě nebo v místě s nedostatkem světla vydává absorbované světlo příslušné barvy.

Jak dlouho svítící prášek svítí?
Doba svícení je závislá na době a intenzitě po jakou je svítící prášek vystaven světlu. Při nákupu se orientujte údajem doba svícení, která je udána v minutách. Kvalitní svítící prášky vydávají světlo až 360 - 720 minut.

Jak dlouho svítící prášek vydává svůj svítící efekt?
Svítící prášky mají životnost několika tisíc cyklů nabití a vybytí. Jejich životnost je více jak 20 let. Životnost je závislá na tom, jakým podmínkám je prášek vystavený. Pokud bude prášek zalitý do pryskyřice jeho životnost bude maximální – nepůsobí na něj povětrnostní vlivy.

Jaké jsou barvy svítícího prášku a barvy vydávaného světla?
Svítící prášek - fotoluminiscenční pigment - se vyrábí v několika barevných odstínech a vydává různé barvy světla.

Jaká je potřeba intenzita světla pro nabití svítícího prášku?
Denní světlo

Jak velký je svítící prášek?
Svítící prášek je jemný a rozměr zrna je udáván v mikronech. Rozsah zrnitostí se pohybuje od 5 do 75 µm (mikronů).

Jaké množství svítícího prášku použít?
Svítící prášek se používá v různých koncentracích v závislosti na požadovaném jasu a délce trvání svítícího efektu. Řiďte se vždy doporučením výrobce hmoty, do které svítící prášek přidáváte. Například do licí pryskyřice je doporučené množství pro přidání svítícího prášku 20 – 40%. Pozor na technický údaj, kdy s větším množstvím přidání svítícího prášku dochází ke změně technických, hlavně pevnostních parametrů základní hmoty.

Do jakých materiálů lze svítící prášek přidat?
Svítící prášky je možné přidávat do licí pryskyřice, plastu a laku. Svítící prášek nebude vydávat světlo v tmavých neprůhledných materiálech. Zde se doporučuje použít svítící písek o větším zrnu, který může vydávat světlo na povrchu. Například přebroušením materiálu obnažíte zrno svítícího písku. K svítícímu písku může světlo, aby se nabil.

Jaká jsou zdravotní hlediska?
Svítící prášek je neškodný pro člověka a životní prostředí. Neobsahuje žádné toxické nebo radioaktivní prvky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Prášky svítící
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

pourart-600E-Shop Obchodprobydleni.cz se zaměřuje na prodej licí pryskyřice českého výrobce pod značkou PourArt. Licí pryskyřice PourArt je určená pro výrobu nábytku z pryskyřice, šperků z pryskyřice, různých dekorací z pryskyřice a obrazů z pryskyřice. Sortiment licí pryskyřice doplňujeme o další příslušenství pro výrobky z epoxidové pryskyřice. Zaměřujeme se na dekorace do licí pryskyřice, broušení a leštění pryskyřice, formy na pryskyřici a další potřebné pomůcky a materiály pro práci s licí pryskyřicí.