Atypické dřevo pro zalití pryskyřicí

Nejprodávanější

svorka x
Svorka na dřevo 0195 195mm
Objednáno
SVORKA-0195
 
68 Kč / ks
(56 Kč bez DPH)
1 položek celkem
svorka x
56 Kč bez DPH
68 Kč / ks

pomůcky pro práci s pryskyřicí

SVORKA-0195

Atypické fošny v různých tvarech, s mnoha vyprasklinami, krajinami a vypadlými suky je ideální materiál pro epoxidové stoly a nábytek z pryskyřice. Dřevěný stůl s epoxidovou pryskyřicí hledá pro jeho výrobu právě sušené fošny různých dřevin s různými vadami, které licí pryskyřice na dřevo využije právě pro jejich zalití. Stůl zalitý pryskyřicí je novým prvkem ve výrobě nábytku a jeho výroba má nespočet možností zpracování tvarů a barev.

Jak vyrobit stůl z pryskyřice? Prvním krokem je samozřejmě výběr toho správného a vhodného kousku atypického dřeva. Základem úspěchu je dřevo důkladně napenetrovat. Penetrace savých povrchů se postará hned o několik důležitých věcí: 1. uzavře nám povrch dřeva (dřevo si penetraci nasákne), a po zalití pryskyřice nedochází k vytváření bublinek, které by ze dřeva unikaly. 2. ztrouchnivělé dřevo penetrace zpevní a za 3. nám penetrace vytvoří přechodový můstek, aby se litá pryskyřice se dřevem lépe spojila.

Nejvhodnější volbou je epoxidová pryskyřice na dřevo. Doporučujeme zvolit pryskyřici na dřevo Alto 45-72. Ta je určena pro odlévání vyšší vrstvy -  do 45mm. Alto 45-72 vyniká svou dokonalou čirostí a nežloutne.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.