Vážení zákazníci, z důvody čerpání dovolené dojde k prodloužení dodací doby Vašich zásilek. Plný provoz od 26.7.2024. Děkujeme za pochopení.

Jak vybrat epoxidovou pryskyřici?

Vaše časté dotazy se týkají právě vhodného výběru pryskyřice. Jak vybrat epoxidovou pryskyřici? Ano, když se rozhlédnete v eshopu, zjistíte, že pryskyřic je celá řada. Abychom Vám usnadnili výběr té správné, rozdělili jsme je do jednotlivých kategorií podle výrobku, na který jsou doporučené.

Pokud si chcete udělat vlastní představu na jaké vaše výrobky z pryskyřice je ta nejvhodnější, pojďme se podívat na jejich hlavní vlastnosti, podle kterých  je daný typ pryskyřice vhodný právě na daný výrobek.

1. Výška odlitku: po smíchání složky A a B započne reakce obou složek. Tato reakce uvolňuje teplo a výrobce podle množství vyvinutého tepla omezuje u daného typu pryskyřice odlitou výšku a množství proto, aby se směs zvládla uchladit. Pokud tuto výšku a množství překročíme, ve směsi se nahromadí více tepla a zpravidla dojde k exotermické reakci. Směs obou složek se bude čím dál víc ohřívat až dosáhne svého maxima a vyvře. Pryskyřice se zpravidla provzdušní a rychle vytvrdne - vše je na vyhození. Obrazy z pryskyřice si vystačí s výškou odlité vrstvy 1-2mm, malé šperky z pryskyřice do 10-20mm, dekorace z pryskyřice do 30-50mm a velké výrobky, jako třeba stoly z pryskyřice 50mm. TIP: například pro výrobu orgonitové pyramidy z pryskyřice je možné zvolit typ pryskyřice do 20mm, protože její výroba probíhá postupným litím jednotlivých vrstev.