Brousíme Kovaxem

kovax2Brusné kotouče a smirky Kovax

zpet-do-rubriky-4Při výběru dodavatele produktů pro broušení pryskyřice jsme se rozhodli pro výrobky nejpovolanější firmy v broušení pryskyřice, japonského výrobce Kovax. Firma Kovax vyvíjí brusiva již 90 let. Brusné kotouče a smirky Kovax určené pro broušení pryskyřice odráží nejnovější technologie a vývoj. Výrobky pro broušení pryskyřice Kovax představují ucelený sortiment od hrubého broušení až po finální leštění pryskyřice. Nabízí výrobky jak pro strojní tak ruční leštění. Smirkové a brusné kotouče Kovax najdou své uplatnění při výrobě nábytku z pryskyřice - stůl z pryskyřice, dekorací nebo šperků z pryskyřice.

Jak se brousí pryskyřice?

Zvolíme od jaké hrubosti budeme pryskyřici brousit

- pokud je výsledný odlitek nerovný a je potřeba brousit větší vrstvy pryskyřice, začínáme brousit zrnem P40 - P80 (TRI-PRO) 

- pokud je potřeba pryskyřici pouze dobrousit (upravit) a chceme brousit až do leštění, broušení pryskyřice začínáme na zrnitosti P600

- pokud chceme povrch jen vyleštit, doporučujeme začít na zrnu K1200 a brousit do zrna K3000 a následně použít leštící pastu EpoxFinal 3000. 

Brousíme pryskyřici

Při broušení licí pryskyřice dbáme na to, aby nám dobroušený materiál nezůstával pod brusným kotoučem. Vybavenější tvořivci budou vybaveni bruskou s odsáváním, zde by se o vše měla postarat technika. Pokud nejsme takto vybaveni, je třeba často broušení přerušit a zbavit se odbroušeného materiálu. Doporučujeme mikro utěrku (PRS 40-40). POZOR na velké otáčky a na přehřátí broušené pryskyřice. Při broušení pohybujte brusným nástrojem rovnoměrně a plynule, doporučujeme podobný postup jako při malování zdi - zleva doprava  a seshora dolů.

brouseni-pryskyrice-kovax-krok-1brouseni-pryskyrice-kovax-krok-2 

Vyzkoušejte sami

Broušení epoxidové pryskyřice s použitím výrobků Kovax přináší perfektní výsledky. Dokonce i broušení křišťálové pryskyřice, kde očekáváme  brilantní lesk a průhlednost se nám v praxi dařilo dosáhnout po chvilce cviku velmi snadno.

Tým PourArt