Vážení zákazníci, z důvody čerpání dovolené dojde k prodloužení dodací doby Vašich zásilek. Plný provoz od 26.7.2024. Děkujeme za pochopení.

Epoxidové laky na ochranu povrchu

Výrobky z epoxidu nabývají mnoha podob, barev, tvarů a použití. Jejich používání často vyžaduje, aby byly odolné proti poškrábání, přijdou do styku s horkými předměty a to vyžaduje určitou teplotní odolnost a nebo je cílem vytvořit finální dokonale lesklý a hladký povrch. Dejme jako příklad užitého umění podtácek z pryskyřice, jídelní stůl z pryskyřice, prkénko z pryskyřice a různé dekorace z pryskyřice. Art tvorba samotná též hledá pro své obrazy z pryskyřice nebo akrylátu UV ochranu a lesklý finální nátěr...pro tyto a další účely Vám představujeme epoxidové laky na ochranu povrchu.

Jak vytvořit ochranný lak na výrobku z pryskyřice?

epoxidovy-lak-top-glass-3d (26)_1Výrobky k tomu určené si představíme níže. Nyní si jen řekněme, že aby výrobek plnil svou správnou funkci, je třeba ho nanést v doporučené výšce vrstvy - epoxidový nátěr tloušťka. Tu má každý výrobek odlišnou. 1. Tenké vrstvy nanášíme zpravila štětcem nebo válečkem s krátkým chlupem. Tenkou vrstvou se myslí výška nanesené vrstvy cca 0,03 - 0,1mm. 2. Silnovrstvé nátěry vytváříme nalitím materiálu na plochu a jeho roztažením špachtlí. Využíváme samovolného rozlivu materiálu a jeho samonivelace pro získání souměrné dokonale hladké a rovné vrstvy. Tyto nátěry budou pak přibližně 0,3 - 0,5mm.

Znovu si řekněme, k čemu ochranné laky slouží?

Dodatečné nátěry pro vytvoření ochranné vrstvy nebo ochranného laku používáme na vytvoření dodatečného nátěru nebo vytvoření vrstvy, která výrobek z pryskyřice chrání před UV zářením a jeho žloutnutím a před poškrábáním, mluvíme o zvýšení jeho odolnosti proti poškrábání. Druhým cílem je vytvoření dokonale lesklé vrstvy. U konkrétních výrobků oceníme jejich zdravotně nezávadné složení a možný styk s potravinami, jedná se o epoxid pro styk s potravinami.

Dostupné výrobky a jejich použití

zrcadlo-vse-top-glas-heatodrazka3TOP GLASS HEAT+ 1-12-2060 UV++ je určený k vytvoření finální 3D vrstvy. Tento dvousložkový epoxidový dokonale čirý lak vytváří dokonale lesklou a hladkou 3D vrstvu. Je sestaven ze dvou složek a je poměrně hustý. Nanáší se v silné vrstvě. TOP GLASS nanášíme štětcem jako silnovrstvý nátěr, špachtlí nebo vytvoříme vrstvu zalitím. Ta bývá přibližně 0,5mm. Vytvrzuje 12 hodin. 

Použití: pro vytvoření finální 3D dokonale lesklé a odolné vrstvy

Vlastnosti vrstvy: odolná proti poškrábání, UV++ stabilní, zdravotně nezávadná pro styk s potravinami

Příklady využití: obrazy z pryskyřice nebo akrylátu, Geode Art, dekorace z pryskyřice, výrobky z pryskyřice, nábytek z pryskyřice, barové pulty, kuchyňské linky, stoly z pryskyřice, podtácky z pryskyřice

Heat-Pro

odrazka3TOP PRO 3-12-1350 UV++ je teplotně odolná pryskyřice určená k vytvoření tepelně odolné vrstvy na výrobcích z pryskyřice, které přijdou do styku v běžném užívání s horkými předměty. TOP PRO 3-12-1350 UV++  odolává teplotám vysoko nad 100 st. Celsia. Je křišťálově čirý a vyniká dokonalým leskem výsledné vrstvy. Je sestaven ze dvou složek a je středně hustý. Aby byl výrobek z pryskyřice dostatečně ochráněný  před vlivem tepla, je třeba vytvořit vrstvu přibližně 0,5mm a více. TOP PRO 3-12-1350 UV++ nanášíme štětcem jako silnovrstvý nátěr, špachtlí nebo vytvoříme vrstvu zalitím o výšce 0,5 - 1,0mm. Vytvrzuje 12 hodin.

Použití: pro vytvoření tepelně odolné vrstvy, ochrana proti poškrábání

Vlastnosti vrstvy: tepelně odolná do 170 st. Celsia, odolná proti poškrábání, UV+ stabilní, zdravotně nezávadná pro styk s potravinami

zpet-do-rubriky-22-1Příklady využití: podtácky z pryskyřice, nábytek z pryskyřice, jídelní stůl z pryskyřice, barové pulty, kuchyňské desky, kuchyňské linky, prkénka zalitá pryskyřicí, podnosy zalité pryskyřicí, dekorace z pryskyřice a další výrobky z pryskyřice