Vážení zákazníci, z důvody čerpání dovolené dojde k prodloužení dodací doby Vašich zásilek. Plný provoz od 26.7.2024. Děkujeme za pochopení.

Obraz z pryskyřice Geode Art

obraz-z-pryskyrice-pourart-150

zpet-dorubriky-pryskyricePro vyhotovení obrazu z pryskyřice jsme použili dřevěnou desku ze spárovky o rozměru 90 x 60cm a licí pryskyřici Lente portreto. Pro lepší rozliv pryskyřice jsme povrch penetrovali. Penetrace pod epoxidové pryskyřice PA-VP je dvousložková penetrace na bázi epoxidů a po smíchání je bělavá.

Po nanesení na penetrovanou plochu do 30 minut bělavé zabarvení mizí a penetrace je průhledná. Obvyklé vytvrzení penetrace je 24 hodin, ale protože neočekáváme mechanické zatížení nalité pryskyřice, můžeme po 1 hodině pokračovat v práci.

Obvod desky na obraz jsme olepili metalickou páskou, abychom zabránili odtékání pryskyřice.

Postupným litím pryskyřice do několika kruhů, jsme se snažili dosáhnout výsledku, kterému se říká Geode Art. Toto uspořádání obrazců se snaží napodobit řez nerosty.

K probarvování pryskyřice jsme zvolili hlinkové prášky, které poskytují přírodní pastelové tóny barev. Zlatých ploch jsme zvolili barvivo do epoxidové pryskyřice v podobě bronzového prášku – prášek do pryskyřice s odstínem zlata. Cely postup najdete v galerii.

Tým PourArt