Vážení zákazníci, z důvody čerpání dovolené dojde k prodloužení dodací doby Vašich zásilek. Plný provoz od 26.7.2024. Děkujeme za pochopení.

Renovace desky kuchyňské linky

Jak zrenovovat pracovní desku kuchyňské linky s výrobkem RENOVA DESK 3-24-775 UV++?

zpet-do-rubriky-22-1

ku-li (1)Licí pryskyřice RENOVA DESK 3-24-775 UV++ je speciálně navržená pro zalévání povrchů nábytku, jídelních stolů a především pro vytvoření originálního povrchu na deskách kuchyňské linky. Vyznačuje se vysokou tvrdostí a dokonalým leskem. Licí pryskyřicí Renova Desk vykouzlíte na površích nábytku s několika málo barvami a pigmenty originální design, který připomíná třeba mramor nebo jiný přírodní kámen. Pusťte se do práce s licí pryskyřicí Renova Desk, dejte průchod své fantazii a vytvořte nový originální povrch nejen na nové desce do kuchyňské linky, ale i na staré desce, která již dosloužila nebo si jen přejete něco jiného, nového a originálního.  

Renovace desky kuchyňské linky - jdeme na to!

1 Rozebrat a dát do vodováhy 

Kuchyňskou linku rozpojte, abyste měli přístupné jednotlivé části, odmontujte dřez a baterii. Všechny díly linky vypodložte klínky, abyste měli pracovní desku v ideální rovině.

2 Zbrousit a odmastit

Opotřebený povrch pracovní desky kuchyňské je potřeba zbrousit a odmastit. Pro zbroušení povrchu použijete smirkový papír o zrnitosti P80-120  a pro odmaštění použijete technický líh (denaturovaný líh). Odmaštění a zbroušení povrchu je důležité pro uchycení primárního nátěru - penetrace.

3 Olepit

Jednotlivé díly kuchyňské pracovní desky je potřeba olepit páskou, aby vám nalitá pryskyřice Renova Desk nezatekla kam nemá. Zbývající části skříněk kuchyňské linky opatřete ochrannou fólií. Pozor na podlahu, i tu je třeba vhodně zakrýt.

4 Připravit podklad primárním nátěrem 

Na zbroušený a odmaštěný povrch začnete nanášet  primární nátěr RENOPRIM 01-6-450. K dispozici je ve dvou odstínech - bílé a černé. Pro tmavé dekory použijete černý primer, pro světlejší odstíny dekorů bílý. Primer nanášejte menším molitanovým váleček a důkladně vpracujte do povrchu desky. Po 3 - 4 hodinách je podkladová vrstva připravena na zalití novým povrchem Renova Desk 3-24-775.

5 Zalít nový povrch licí pryskyřicí Renova Desk 3-24-775

k-prouktu-2022Finální povrch s dekorem vytvoříte nalitím epoxidové pryskyřice Renova Desk 3-24-775. Renova Desk 3-24-775 je pryskyřice vyvinutá především na povrchy nábytku, jídelních stolů a desek kuchyňských linek s vysokou tvrdostí, zvýšenou odolností proti poškrábání a vysokou odolností proti UV záření. Renova Desk 3-24-775  je certifikovaný pro styk s potravinami. Licí pryskyřici Renova Desk 3-24-775 probarvujeme metalickými prášky a pigmentovými přísadami pro vytvoření barveného designu nebo napodobení přírodních mramorů. Nabízí se neomezené možnosti vzorů, barevných kombinací a variant.

Tým PourArt