Sušené květiny do pryskyřice

zpet-do-rubriky-22-1Jak zalít květinu do pryskyřice?

První co bychom zmínili je, že zalévání živých květin do pryskyřice nedoporučujeme. Živá květina uzavřená v pryskyřici začne po čase plesnivět.

Květiny v pryskyřici jsou velké téma a námět pro nadčasové výrobky z pryskyřice. První úkol je dobře zvládnout přípravu sušené květiny do pryskyřice tak, aby květiny neutratily barvu a pokud možno si zachovaly původní tvar. Druhým úkolem je zvládnout základy práce s pryskyřicí - volba formy nebo její výroba, výběr vhodné pryskyřice, práce s bublinkami - odvzdušnění pryskyřice, aranžování a závěrečné práce broušení a leštění.

Květy v pryskyřici mohou zdobit různé výrobky z pryskyřice. Mohou to být drobné šperky z pryskyřice, kde je dekoračním materiálem sušená květina, náramky z pryskyřice, záložky do knihy nebo různé přívěsky z pryskyřice. To jsou ty menší výrobky z pryskyřice. I zde, jako u větších dekorací z pryskyřice, použijeme silikonové formy, do které vkládáme sušené květiny a zaléváme je pryskyřicí. Ty větší výrobky, které pracují se sušenými květinami mohou být velké koule, pyramidy, podtácky, velké tvary jako je třeba kruh nebo čtvercový formát a obrazy poskládané z květin.

My se nyní podíváme na to jak použít gel pro sušení květin

Budeme potřebovat:

- uzavíratelné a dobře těsnící nádoby

- nůžky, naběračka

- gel pro sušení květin Fiore Dry  

- čerstvé květiny

Pracovní postup:

1. květiny zakrátíme, odstřihneme stonek, nebo se zabavíme stonku zcela 2. do nádoby nasypejte přibližně třetinu výšky sušené květiny 3. květinu usaďte do gelu pro sušení květin Fiore Dry v přirozené poloze tak, aby se květiny vzájemně nedotýkaly 4. zvolna dosypávejte gel Fiore Dry okolo květiny a mezi lístky, jemným poklepáváním na nádobu se gel usadí a znovu květinu dosypeme tak, aby byla plně obklopena gelem 5. uzavřete nádobu a nechte 2-7 dní na suchém místě v závislosti na druhu květiny a síle lístků 

Jak funguje gel Fiore Dry?

Gel odebírá vlhkost ze svého okolí, absorbuje ji do sebe. Tím probíhá odvodnění a vysušení květiny. A obráceně provedeme i jeho regeneraci pro opakované použití.

Regenarace gelu Fiore Dry

k-prouktu-2022Na plech na pečení nasypeme gel, kterým jsme sušili květiny, tento gel absorboval vlhkost, které se nyní zbavíme. Dobře rozprostřený gel dáme do trouby, kterou nastavíme na 100 st. Celsia na 5 hodin. Modré (oranžové) kuličky, které slouží jako indikace vlhkosti, se vrátí do své původní barvy. Poté je gel připravený k dalšímu použití. POZOR! Vysušený gel skladujte v dobře utěsněné nádobě.