Pigmenty do pryskyřice

 dekorace-z-pryskyrice-2epoxidove-pryskyrice-1geode-artjak-pracovat-s-lici-pryskyrici-1nabytek-z-pryskyrice-1

 novinky-v-odlevani-pryskyrice-1obrazy-z-peyskyrice-1odlevani-akrylatu-1blog-pigmenty-1renovace-pracovni-desky-3

 sperky-z-pryskyrice-1testujeme-pryskyrice-1kristalova-pryskyrice-navod-0zkusenosti-zakazniku-1caste-dotazy-1

Abychom se v celé škále možností barvení pryskyřice vyznali, rozdělme si možnost probarvení pryskyřice na pigmenty do pryskyřice a barvy do pryskyřice.

Barva do pryskyřice je látka, která se v pryskyřici rozpouští, v malé koncentraci přidané barvy ponechává pryskyřici průhlednou.

Barvy do pryskyřice dále dělíme na koncentrované a ředěné. Ředěné barvy do pryskyřice používáme při výrobě šperků z pryskyřice a menších dekorací. Při práci s ředěnou barvou do pryskyřice odpadá nutnost barvu ředit a při práci s malým množstvím šperkařské pryskyřice se ředěná barva lépe dávkuje.  

Pigmenty do pryskyřice jsou pevné sypké materiály, v pryskyřici se nerozpouští, kterými licí pryskyřici sytíme - přidáváme pevný podíl do pryskyřice. Přidáním pigmentů do licí pryskyřice se stává pryskyřice neprůhlednou. Patří sem metalické prášky (velmi jemné částečky slídy), kovové prášky (velmi jemné částečky kovu - hliník, bronz atd) a hlinkové prášky (velmi jemné částečky hlinky).     

Pigmenty efektové do pryskyřice jsou tekuté a způsobují v licí pryskyřici různé barevné nebo tvarové efekty a struktury. Patří sem alkoholové pigmenty (speciální efektové pigmenty na bázi alkoholu), difuzní pigmenty (speciální efektové pigmenty na bázi alkoholu), silikonové oleje, perleťové, přechodové nebo holografické pigmenty.

Alkoholové inkousty- efekty na povrchu pryskyřice

V předchozím článku jsme si ukázali jak postupovat pro dosažení efektů alkoholovými inkousty uvnitř licí pryskyřice. Pro jistotu uvádíme odkaz k jeho ...

Alkoholové inkousty- efekty uvnitř licí pryskyřice

Alkoholové inkousty ve spojení s epoxidovou pryskyřicí nabízí úžasné možnosti kreativní tvorby. Tato technika najde své místo při výrobě podtácků z pr...

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.