Soutěž o "Nejhezčí výrobek z pryskyřice" 7/2022

Zdravím všechny tvořivé a hlavně Vás, kteří jste se zapojili do soutěže "O nejhezčí výrobek z pryskyřice", a první bych měl začít omluvou, že jste na vyhlášení výherců soutěže čekali tak dlouho. Paní vedoucí skladu si "odskočila" na nějaký čas do nemocnice (vše dobře dopadlo) a já jsem byl na vše sám.

Děkuji všem, kteří se soutěže zúčastnili, děkuji za zaslané fotografie a slova o Vaší tvorbě.

Nad každým Vaším výrobkem jsem přemýšlel a díval se, co by se dalo zlepšit. I když není vhodné začínat kritikou (tak to tak neberte :) ), ale chci říct, že mnoho výrobků by poskočilo o několik pater výš, kdyby jste věnovali více pozornosti závěrečné úpravě, nejvíce broušení a leštění. Na našich worshopech si často ukazujeme, že přivést povrch výrobku z pryskyřice do dokonalého lesklého stavu je poměrně jednoduché a výrobek získá krásný lesk a šmrnc a punc dokonalosti.

Dalším neduhem jsou naše staré známé a všudypřítomné bublinky. I zde je pár užitečných vychytávek jak výskyt bublinek téměř nebo úplně eliminovat.

Dobře, tak tedy k vítězům.

První místo Hodiny

1 luzinsky

Pan Lužinský (Stromene) nám napsal: "Posielam fotku môjho výrobku, pri ktorom som použil produkty PouArt. Tvorbe dizajnových kúskov z dreva a živice sa venujem už tretí rok a najviac ma na výrobe bavia tie neobmedzené možnosti a kombinovanie rôznych prvkov."

Skvělá práce! Dokonalé přechody z perleti do průhledné pryskyřice ... dokonalý lesk, celkové zpracování, preciznost a především celkový dojem z výrobku - pojetí designu a ideální proporce dřeva a perleťové pryskyřice. Krásný kus na zeď! Více výrobků můžete vidět na Instagramu.

 

Druhé místo Kostky

2 blahova -2Paní Bláhová píše: "Pro vytvoření těchto kostek byla použita pryskyřice vyšší viskozity, aby byly hezky zachovány efekty. Základ je čistá pryskyřice se zlatými částečkami, poté černý dým a nakonec pryskyřice obarvená na zeleno s mikro flitry. Bylo využito toho, že zelená část je díky množství flitrů trošku těžší a díky čemuž se vrstvy částečně prolnuly."

Další krásný výrobek z pryskyřice!  Malé designové kousky do , kterých se promítá dokonale zvládnutá práce s pryskyřicí - "díky čemuž se vrstvy částečně prolnuly" a zde předpokládáme i zvládnutí  výroby náročnější silikonové formy. Celkový dojem, práce s barvami a opět dokonalá finální úprava povrchu hracích kostek. Více výrobků můžete vidět na Instgramu.

Třetí místo Dveře Batman

3 zabranskyPan Zábranský popisuje pracovní postup: "Mdf deska vyřezání loga na cnc stroji. Následná penetrace vnitřních stran dveří a loga. Následné zalití loga ve dvou vrstvách. Použitý žlutý metalický pigment.. Broušení epoxidu do 3000 hrubosti. Poté byl epoxid překryt ochranou folií. Došlo na lakování dveří černým polomatem. Sundaní folie oblepení dveří a následné finální leštění leštící pastou. Na závěr výroba a montáž rámu mosazných nýtů a dalších doplňků."

Nábytek, dveře, užité umění ... Spojení pryskyřice a bytové výbavy je úžasný směr, ve kterém si dveře Batman u mě našel své místo. Nadchnul mě složitější plán na realizaci a k zvládnuté práci s pryskyřicí přibylo i další řemeslo práce s kovem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čestná místa

Chtěl bych se s Vámi podělit i o další zajímavé tvoření z pryskyřice, které jste nám zaslali. Zaujal mě Náhrdelník od paní Němcové - úžasná kombinace přírodních materiálů a pryskyřice, Vodní hladina s mechem od paní Matějíčkové - nádherné barevné sladění a imitace vody z pryskyřice, Designový stolek od pana Taranta - i zde kombinace materiálů a pryskyřice, Stolek se šuplíky od pana Vrabce - precizně zvládnutá práce s fragmenty dřeva a pryskyřicí, dokonalý povrch, Mořská pláž od paní Obraztsové - úžasná práce s výběrem barev kamínků a probarvení pryskyřice, Kuchyňská linka od pan a Béreše - povedený povrch imitující přírodní kámen na desce kuchyňské linky, Pamětní dekorace od Garage - nápad a technické provedení, ty písty jsou dokonalé :).

Děkuji Vám všem za zaslané výrobky, a doufám, že jsem byl ve vyhodnocení objektivní :). Rád bych soutěž zopakoval v září a už teď se těším na Vaše úžasné výrobky! Mějte se hezky, děkuji za Vaši důvěru v pryskyřice PourArt a rád bych, abyste věděli, že tu jsem pro Vás... Nedaří se Vám něco? Potřebujete poradit? Cokoliv zlepšit? Zavolejte, přijeďte nebo napište :)

Bedřich Ellmrich a tým PourArt